ΧΟΡΗΓΟΙ

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

2ο ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΧΑΝΙΩΝ

Το 2ο Αναπτυξιακό πρωτάθλημα του συνδιοργάνωσε ο Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ και η Ε.Φ.Ο.Επ.Α. το Σάββατο 5 και την Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016.  Με 70 συμμετοχές αθλητών και αθλητριών από όλη την Ελλάδα, ξεκίνησε η αγωνιστική δράση στο  κλειστό γυμναστήριο Κλαδισού. Οι νικητές και οι νικήτριες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ:
1. Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. Δημήτρης Κορδούτης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
3. Γιώργος Πασχαλέρης (Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας)

ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ.Α.Σ. Η ΕΛΕΥΣΙΣ – ΔΗΜΗΤΡΑ 2016

Το 5ο Ανοιχτό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα του διοργάνωσε ο Γ.Α.Σ. Ελευσίς σε συνεργασία με την Ε.Φ.Ο.Επ.Α. το Σάββατο 29 και την Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016.  Στο όπεν έλαβαν μέρος 160 αθλητές όλων των ηλικιών, από όλη την Ελλάδα.  Οι νικητές και οι νικήτριες ανά κατηγορία:    
ΝΕΟΙ:
1. Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
2. Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)
3. Δημήτρης Κορδούτης (Α.Σ. Πέρα Αθηνών)
4. Κωνσταντίνος Στάμου (Γ.Α.Σ. Ελευσίς)

ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΙΝΔΟΥ 2016 – ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΣ

Το τρίτο Ανοικτό Πρωτάθλημα έγινε το Σαββατοκύριακο 15-16/10/2016 στην Σίνδο.  Περισσότεροι από 200 αθλητές και αθλήτριες όλων των κατηγοριών έλαβαν μέρος στους αγώνες. 
Εντυπωσιακοί ήταν οι Παίδες του Α.Σ. Αετοί Πόλης που δεν άφησαν τους αντιπάλους τους να καταλάβουν θέση στο βάθρο και κατέκτησαν τις τέσσερις πρώτες θέσεις της κατηγορίας. 

4η – 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

8/10/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΑΡΗΣ 2006             4-0
8/10/2016       Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ. ΠΕΡΑ             3-4
9/10/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Δ.Α.Ο. ΤΑΥΡΟΥ 0-4
 

4η – 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

8/10/2016       ΡΕΠΟ – Α.Σ. ΠΕΡΑ
8/10/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ     4-0
9/10/2016       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. – Α.Σ. ΠΕΡΑ    4-0
 

ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ «ΑΝΤΩΝΙΑ ΣΠΑΝΟΥ»

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. και ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ σε συνεργασία με την Ε.Φ.Ο.Επ.Α. διοργάνωσαν για 4η συνεχόμενη χρονιά το αναπτυξιακό πρωτάθλημα «ΑΝΤΩΝΙΑ ΣΠΑΝΟΥ».  Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 189 αθλητές και αθλήτριες.  Οι αθλητές του Α.Σ. ΠΕΡΑ και του Α.Σ. ΑΕΤΟΙ ΠΟΛΗΣ, έκαναν εξαιρετικές εμφανίσεις και κατέλαβαν θέση στο βάθρο των νικητών.  Οι νικητές και οι νικήτριες ανά κατηγορία:
ΕΦΗΒΟΙ:
1. Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.)

1η – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

24/9/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Σ.Ε.Α. ΣΑΡΙΣΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ    1-4
24/9/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ   4-1
25/9/2016       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. – Α.Σ. ΠΕΡΑ    4-0
 
Πρεμιέρα και για την Α1 γυναικών με μια νίκη επί του Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ με 4-1 την πρώτη μέρα των αγώνων και δυο ήττες με 1-4 από την Α.Σ.Ε.Α. ΣΑΡΙΣΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ και 4-0 από τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Σ.Φ.Π. 

1η – 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

24/9/2016       Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ – Α.Σ. ΠΕΡΑ      4-3
24/9/2016       Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ   3-4
25/9/2016       Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Σ. ΠΕΡΑ           4-3
 
Με το ίδιο σκορ (4-3) ηττήθηκε η ανδρική μας ομάδα και στους 3 αγώνες που έδωσε το πρώτο αγωνιστικό Σαββατοκύριακο στο ΣΕΦ.  Το Σάββατο, η ανδρική μας ομάδα αντιμετώπισε τον Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ και τον Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ ενώ την Κυριακή αντιμετώπισε τον Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2016-2017

24/9/2016       13:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Σ.Ε.Α. ΣΑΡΙΣΕΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ
24/9/2016       16:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ
25/9/2016       10:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. – Α.Σ. ΠΕΡΑ
8/10/2016       10:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΑΡΗΣ 2006
8/10/2016       13:00   ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑ ΝΕΩΝ ΘΕΣ/ΚΗΣ - Α.Σ. ΠΕΡΑ  
9/10/2016       10:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Δ.Α.Ο. ΤΑΥΡΟΥ  
7/1/2017         13:00   Α.Ο. ΦΟΙΝΙΞ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Α.Σ. ΠΕΡΑ 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 2016-2017

24/9/2016       13:00   Α.Ο. ΠΕΥΚΗΣ – Α.Σ. ΠΕΡΑ
24/9/2016       16:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Α.Ο. ΤΑΤΑΥΛΑ
25/9/2016       10:00   Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – Α.Σ. ΠΕΡΑ
8/10/2016       -           ΡΕΠΟ – Α.Σ. ΠΕΡΑ
8/10/2016       13:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ
9/10/2016       10:00   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. – Α.Σ. ΠΕΡΑ
26/11/2016     13:00   Α.Σ. ΠΕΡΑ – Γ.Σ. ΘΕΣ/ΚΗΣ Ο ΗΡΑΚΛΗΣ
26/11/2016     16:00   Γ.Σ. ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – Α.Σ. ΠΕΡΑ

Pages

Subscribe to RSS - ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ